Wikus - niemiecki producent, lider na świecie w produkcji pił taśmowych.

W swojej ofercie:

 • Piły bimetaliczne
  > PROFLEX  M42 - uniwersalna piła taśmowa do cięcia profili o wzmocnionym zębie. Idealna do zróżnicowanego cięcia zarówno pojedynczego jak i w wiązkach.
  > PROFLEX PREMIUM M42 - to odpowiednik piły PROFLEX ale z pokryciem, dającym nieporównanie wyższą żywotność. Piła skonstruowana specjalnie do cięcia rur, profili i kształtowników, również w wiązkach. Dzięki specjalnej geometrii zęba zaprojektowanej w taki sposób, aby była bardziej odporna na wyłamywanie zapewnia wysoką żywotność i wydajność.
  > MARATHON M42 - uniwersalna piła taśmowa, która sprawdza się w większości aplikacji. Umożliwia wydajne i tanie cięcie większości materiałów dla średnic od 30mm do 2000mm.
  > MARATHON X3000 - do materiałów trudnych w obróbce. Do profili i materiałów pełnych,cięcia w warstwach o pakietach. Do stali wysokostopowych do 45 HRC.
  > SELECTA X3000 - specjalizowana piła taśmowa o bardzo zaawansowanej geometrii do bardzo wydajnego i taniego cięcia stali nierdzewnych i  kwasoodpornych.
  > SELECTA GS M42 - do zastosowań o wysokiej wydajności, do osiągania bardzo dobrej jakości powierzchni cięcia, dla uzyskania perfekcyjnego efektu cięcia.
  > ECOFLEX M42 - to uniwersalna piła i o szerokim spektrum zastosowań. Rozwiązanie bardzo dobre do małych i średniej wielkości średnic profili i materiałów pełnych oraz do zadań specjalnych jak np. cięcie płyt warstowych.
  > VARIO M42 - to piła powszechnych zastosowań i cięcia seryjnego.  Do małych i średniej wielkości średnic profili oraz materiałów pełnych. Do cięcia stali poniżej 40 HRC i materiałów nieżelaznych.
  > SKALAR M42 / PREMIUM
  > SKALAR X3000

 • Piły węglikowe
  > ECODUR - to węglikowa piła taśmowa zaliczająca się do grupy produktów standardowych (Klasyfikacja NORMAL). Jest to jeden z podstawych produktów Wikus z grupy pił węglikowych i często jest pierwszym wyborem dla firm, które rozpoczynają cięcie piłami węglikowymi.
  > DUROSET - to piła węglikowa, która charakteryzuje się tym, że posiada rozwiedzenie jak standardowa piła bimetaliczna. Zastosowanie tej piły zapewnia zwiększenie wydajności procesu cięcia, również w przypadku cięcia na starszych typach przecinarek taśmowych.
  > DUROSET PREMIUM - to wersja pokrywana DUROSET
  > FUTURA - to piła taśmowa z zębami z węglików spiekanych o innowacyjnej geometria zęba. Idealna piła do zastosowań uniwersalnych, gdzie wymagana jest duża wydajność.
  > FUTURA VA - to piła taśmowa z zębami z węglików spiekanych zoptymalizowana do cięcia stali nierdzewnych i kwasoodpornych, a także stopów na bazie niklu, stopów tytanu oraz stopów specjalnych.
  > FUTURA PREMIUM / VA - wersja pokrywana piły FUTURA VA
  > FUTURA SN / SN PREMIUM - to piła taśmowa z zębami z węglików spiekanych o specjalnej geometrii zębów spełniającej najwyższe wymagania przy wydajnym cięciu materiałów utwardzanych powierzchniowo. Nadaję się do cięcia materiałów o twardości aż do 65 HRC
  > Futura NE / RS - to piła taśmowa z zębami z węglików spiekanych dająca doskonałą powierzchnię cięcia i mająca szerokie zastosowanie m.in w odlewniach aluminium.
  > FUTURA 718
  > TCT - -to piła taśmowa z zębami z węglików spiekanych zaprojektowana specjalnie do cięcia materiałów ściernych i mineralnych. Jej najczęstrzym zastosowaniem jest cięcie betonu komórkowego. Np. Y-Tong.
  > TCTYRE - to piła taśmowa z zębami z węglików spiekanych zaprojektowana specjalnie do cięcia opon.
  > TAURUS PREMIUM - wersja z pokryciem uniwersalnej piły węglikowej.
  > TAURUS - uniwesalna piła węglikowa

 • Piły diamentowe
  > DIAGRIT

Jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem pił taśmowych WIKUS

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pił taśmowych WIKUS na preferencyjnych warunkach handlowych, skonatktuj się z nami telefonicznie, emailem lub przez formularz kontaktowy


   

Captcha
Przepisz kod z obrazka
Zapisz się na Newsletter

Oferujemy narzędzia firm takich jak: